Závod na Malé Skále 19. 9. 2015

 

VI.Ročník závodů na Malé Skále jen potvrzuje jak se zde závody zažily. Krásné prostředí Žluté plovárny nabízí vynikající zazemí a neopakovatelné souboje nad jezem pod dominantou skalní vyhlídky. To vše o putovní pohár obce Malá Skála pod názvem "MALOSKALSKÝ DRAK". Nikde jinde se na start necouvá! Rozhodují součty časů ve dvou rozjížďkách a to i ve finále. Pro rodinné příslušníky jsou připraveny doplňkové sporty se slevou (rafty, kanoe, koloběžky, lanové centrum). Můžete přespat ve stanu a udělat si senza víkend pro celou rodinu. více na www.zlutaplovarna.cz

Startovné: 6.000Kč.

 

 PŘIHLÁŠENÉ POSÁDKY A ČAS TRÉNINKU
     
 

1. Žlutá plovárna
2. Boučkův statek
3. Piráti z Benteleru
4. Untrvasrmani
5.

00:00
00:00
00:00
00:00
00:00

 Čas tréninku hlaste na telefonu +420 774 118 107

 

  DETAIL ZÁVODU  
       
 gallery-img7
 
  • Název závodu: "MALOSKALSKÝ DRAK"
  • Konání tréninků: 19.9.2015 od 8hod. 
  • Datum závodu: 19.9.205
  • Start prvního závodu: 12:00 hod.
  • Místo: Malá Skála, Jizera-Žlutá Plovárna
  • Přihláška a propozice

 

 HLAVNÍ SPONZOŘI A PARTNEŘI

Obec Malá Skála Rádio Kontakt  Pivovar Svijany  Žlutá plovárna
 mala skala radio contact svijany zluta plovarna

  

Krásné počasí a ještě krásnější souboje na řece Jizeře pod skalní vyhlídkou! Konečně v VI. ročníku zůstává Maloskalský drak na Žluté plovárně! Původně byla celá hra rozehrána jinak. Každý, kdo přihlížel rozjížďkám, měl celkem jasno, kdo jaké pořadí ve finále obsadí. Favorizovaná posádka Pirátů z Benteleru zajela dokonce hned v první jízdě jako jediná čas pod minutu a časem 58:13 byla rychlejší o více jak 3 sekundy než borci ze Žluté plovárny. I rozdíl mezi další dvojicí, posádkou Žoldáků a Boučkova statku vyzněl jasně ve prospěch prvně jmenovaných a to o více jak čtyři sekundy. Přestávka před finálovými jízdami, ticho zbraním a velké taktizování. Ve čtrnáct hodin vše začíná, opět dvě jízdy, výměna lodí a tratí, tedy i bubenic a kormidelníků. První jízda o 3-4 místo a Žoldáci jasně drtí posádku Boučkův statek o rovné čtyři sekundy, zdá se být jasno, kdo pojede domů s "BRAMBOROU", která byla k tomuto účelu vyrobena. 1-2 místo, Piráti z Benteleru poráží posádku Žluté plovárny o pouhých 36 setin, co se děje? 15:00 druhé finálové jízdy opět výměna strojů drah a "nářadí". Výstřel poslal na poslední sobotní jízdu Boučkův statek a Žoldáky, voda vře a mohutné záběry ženou lodě proti proudu nad jezem...a najednou jestli mnoho motivace, či nepozornost, ale Žoldáci nabírají vodu, následuje velká ztráta a pro bronzový pohár do cíle doráží o necelých šest skund posádka vedená Anetkou....diváci nevěří Boučkův statek je bronzový! Tak to bylo drama, ale zároveň obrovské nadšení. V 15:30 opět výstřel a boj o první místo, tedy o pohár nejcennější Maloskalského draka. Zde je po prvních jízdách rozdíl opravu minimální ve prospěch Pirátu z Benteleru, ale jak je známo dráha č.2 na Malé Skále tedy u silnice, je o málo pomalejší. Piráti musí jet "hranu"! Po prvních metrech jde loď Pirátů do vedení a zdá se, že pohár pojede do Jablonce, ale to by nebyl závod na Malé Skále. Najednou se náskok ztrácí a dopředu jde posádka Žluté plovárny, dělá si větší a větší náskok, posledních padesát metrů do cíle a Piráti dotahují. Za mohutného povzbuzování z obou břehů projíždí snad o délku hlavy jako první Žlutá plovárna. Následuje ticho, neboť kdo vyhrál určí až součet časů. Byla to dlouhá minuta, ale nakonec známe vítěze VI. ročníku závodu dračích lodí o putovní pohár obce Malá Skála. Maloskalského draka si odnáší...o pouhé 0,4 setiny posádka Žluté plovárny! Obrovské nadšení, ale hlavně krásně vyvedený závod, plný napětí a nezkutečné touhy získat ztracené. Dodejme, že cenu diváků získal Boučkův statek, před Piráty z Benteleru.

Děkujeme všem posádkám za sportovní nasazení, Žluté plovárně s.r.o a Sundisku za perfektní zázemí. Partnerům závodu za podporu.

Těšíme se na příští ročník 2016.

         

VÝSLEDKY ZÁVODU

  ZÁVOD NA 200M  
  NÁZEV TÝMU ČAS FINÁLOVÝCH JÍZD - SOUČET  
  1.Žlutá plovárna
2.Piráti z Benteleru
3.Boučkův statek
4.Žoldáci

02:04,18
02:04,22
02:11,71
02:13,75

 

 

FOTOGRAFIE ZE ZÁVODU NA FACEBOOKU RYPSPORT AGENCY.

 

  ZÁVOD NA 1KM  
  NÁZEV TÝMU ČAS  
  1.
2.
3.

00:00
00:00
00:00

 

 

  

 

 

Leave your comments

Post comment as a guest

0

Comments